איך תשמרו על ריהוט העץ החדש שלכם

לאחר שרכשתם רהיטי עץ חדשים ויפים לביתכם, תרצו לשמור על הרהיטים שלכם חדשים לאורך שנים. ריהוט איכותי נבנה להחזיק מעמד, אך גם לכם יש חלק בכדי לשמור על יופיו של העץ.
אם יש הוראות יצרן – הקפידו לעקוב אחריהן מכיוון שכל רהיט יכולה להיות דרך קצת שונה לשימור מיטבי.

 

להלן מספר הצעות כלליות להגנה על רהיטי העץ שלכם:

 

1. מקמו את הרהיטים שלכם נכון

כאשר אתם חושבים היכן למקם את רהיטי העץ החדשים שלכם, זכרו להרחיקם מגופי חימום וקירור. ידוע שעץ לא משתנה בהתאם למידת החום או הקור ויכול לאבד את צורתו המקורית עקב השינויים המהירים בטמפרטורה ליד המזגן, האח או אור שמש ישיר היכול לגרום למצב שהעץ יתייבש או שהגימור יעלם. יש לזכור שגם מקורות לחות כמו מכשיר אדים או פשוט מים שנמצאים על העץ לאורך זמן, יכולים להשפיע גם כן.
למעוניינים בטיפים נוספים למיקום הרהיטים וסידור הבית בצורה עיצובית ונכונה.

 

2. שימרו על שולחן הסלון שלכם

שולחנות סלון, המכונים לפעמים שולחנות קפה, נמצאים בשימוש רב מכיוון שכולנו נמצאים בסלון זמן רב ביחס לשאר המקומות בבית. אסור להניח חפצים חמים או קרים ישירות על השולחן – הם יכולים לגרום לשינוי צבע שנראה כמו טבעת לבנה. זכרו להניח תחתיות מתחת למשקאות או הקפה שאתם שותים.

 

3. שמרו על ריהוט העץ שלכם נקי

אם אתם רוצים שריהוט העץ שלכם יחזיק מעמד, נקו אותו על בסיס קבוע. מטלית יבשה ורכה אידיאלית להסרת אבק. ייתכן שתרצו להרטיב את המטלית שלכם רק בנגיעה כדי למנוע פיזור אבק לאוויר. לניקוי יסודי יותר, נגבו את רהיטי העץ במטלית לחה יותר וזכרו אחר כך לייבש. בד כותנה הוא הבחירה הטובה ביותר שכן הסיבים בבד סינתטי עלולים לגרום לשריטות על השולחן. יצרנים רבים ממליצים להימנע ממוצרי ניקוי מבוססי שעווה וממוצרים עם סיליקון לריהוט עץ בעל ברק נמוך. מוצרים אלה עלולים לזהם את הגימור.