כל מה שצריך לדעת על עיצוב כפרי

לא, לא חייבים לגור בבקתת עץ ביער בשביל להשיג עיצוב כפרי לבית.

המושג "כפרי" נזרק כשם תואר לכל דבר כמעט בימנו. אז מה זה אומר בעצם? כשאומרים עיצוב כפרי, המושג מתאר המון סגנונות עיצוב שונים. אבל יש כמה מרכיבים שצריכים להתכנס יחדיו כדי ליצור עיצוב כפרי אותנטי ונעים לעין.

 

כפרי הוא מונח מקיף לסגנונות עיצוב רבים ושונים.

המונח כפרי הוא רחב למדי, בהגדרה הבסיסית ביותר, כפרי מתאר עיצוב טבעי, מחוספס, מיושן ואפילו קצת מוזנח, ולכן ישנם סגנונות רבים הנכללים בתיאורים אלו – כל אחד מהם שונה לחלוטין מהשני – ועדיין יכול להיחשב כפרי: עיצוב טוסקני, עיצוב של חוף ים, בית אירוח (בחו"ל בעיקר) ועוד.

 

העיצוב הכפרי, בבסיסו, הוא השימוש באלמנטים אורגניים במצבם הטבעי ביותר.

מזנון ושלוחן סלוני דגם טולוז

אחד המאפיינים המגדירים של בית כפרי, הוא השימוש בחומרים טבעיים. זה אומר הרבה עץ ואבן (גם ברהיטים וגם בתקרות / קירות), ובדים כמו יוטה וקנבס. העיצוב פשוט, טבעי ויוצר תחושה של רוגע ושלווה. החומרים הדרושים לעיצוב בית כפרי הם בהשיג יד וזולים, אז במקום למצוא מתכת מבריקה במיוחד בצבע זהב, תמצאו עצים ואבנים שחוקים ולא מעובדים.

 

מודרני לא נכנס לבית כפרי

כאילו, לגמרי בחוץ. לא תמצאו ריהוט מודרני או תאורה נוצצת, סביר להניח שגם כמעט ולא תראו חומרים מודרניים כמו סיבים מתכתיים, פלסטיים או סינתטיים.
שוב – טבעי הוא המפתח להצלחה.
מצד שני, לא חייבים להינעל על עיצוב כפרי לחלוטין. יש אפשרות לשלב אלמנטים מודרניים בבית כפרי, השילוב צריך להיות בטוב טעם ולשמור איזון עדין ביותר בין הסגנונות כדי ליצור סגנון ביניים – סגנון כפרי עכשווי. בו יש אלמנטים של אדמה בסגנון כפרי משולבים עם עיצוב מודרני נקי אשר שומר על קו אסתטי, רענן, קליל ועדין. עיצוב כפרי לבדו לפעמים יכול לתת הרגשה של חוסר נעימות במקרים מסוימים ולאנשים מסוימים, כך שאיחוד בין שני הסגנונות מייצר משהו קליל ומיוחד, אך עדיין טבעי מאוד. אם ראיתם את הבית של אדוארד מדמדומים – זאת בדיוק הכוונה בשילוב הסגנונות.
להלן הבית של אדוארד מדמדומים:

 

ריהוט כפרי מיוצר בעבודת יד.

בהתאם לנושא הטבעי, רהיטים כפריים מיוצרים בעבודת יד. בדרך כלל דברים פשוטים מבחינת צבע וצורה, וכך מתאפשר לחומרים להתבלט במקומם. בדרך כלל רהיטים גדולים יתאימו יותר לעיצוב כפרי, והם נועדו להרגיש נעימים, קלים ונוחים. רהיטים מעץ מלא, בולי עץ, אבנים, כמין וריהוט קש לגינה הם חלק מרעיונות רבים נוספים לרהיטים ופריטי עיצוב שישלימו לכם את המלאכה.

לוח הצבעים הוא, באופן צפוי, טבעי.

 

אתם בטח לא מופתעים, לוח הצבעים שואף לעבר ניטרלי, אך יש מקום להיות נועזים, כל עוד תשמרו על גווני אדמה למיניהם- ירוקים, חומים ואפורים, רצוי צבעים חמים יחסית כדי לתת אווירה חמימה בבית.

 

טיפה בלוי – יכול דווקא להוסיף.

לריהוט ובדים כפריים יש מעט חספוס. העיצוב לעולם אינו מושלם, מכיוון שרובו מיוצר מעץ גולמי ואבן. מגוון צורות, מרקמים וצבעים מהחומרים הטבעיים מבטיח לכם ייחודיות ולא עיצוב בית סטנדרטי. באשר לבדים, לעולם לא תמצאו שום דבר עם ברק כמו "דמוי עור", אלא יותר בדים גולמיים כמו יוטה או עור.

 

עיצוב כפרי הוא חם ומזמין.

בדיוק כמו בפלטת הצבעים החמה, העיצוב מבקש ליצור אווירה נוחה ומזמינה. אח גדולה במיוחד תהיה לעתים קרובות במרכז סלון, ולמרות שכל העיצוב הוא מעט בסיסי – הצבעים החמים, המרקמים, הפריטים בצורת סלים או שטיחים ארוגים ובד טבעי יגרום לכם להרגיש בבית מתמיד.

 

חשוב לזכור:

  • לא חייבים להיות עם 100 אחוז עיצוב כפרי בבית כדי לקבל אווירה נעימה, יש המון סגנונות ואפשר תמיד לשלב בינהן.
  • העיצובים הטובים ביותר הם אלו שיש בהם גם משהו מפתיע – לא חייב משהו גדול.
  • אם כבר יש לכם עיצוב לבית והוא לא כפרי, תמיד אפשר להכניס אלמנטים כפריים לבית, רק לזכור בטוב טעם ולשמור על קו עיצובי בכל חלקי הבית.

 

צרו איתנו קשר, נשמח לענות לכל שאלה או התייעצות בנוגע לריהוט ועיצוב הבית.